Szkółka Jeździecka „MARCELINEK” wiosna 2022

Szkółka  Jeździecka ” Marcelinek” zaprasza dzieci w wieku 6 – 12 lat na zajęcia nauki jazdy konnej, pielęgnacji i opieki nad końmi.

 Harmonogram zajęć : 

Zajęcia obejmują część teoretyczną i praktyczną

Rodzice podczas zajęć nie przebywają na terenie stajni.

Spóźnienie na zajęcia do 10 minut jest akceptowane. Później można dowieść dziecko  jednak nie uczestniczy w jeździe  konnej.

Zgłoszenie udziału dziecka w zajęciach proszę zgłosić telefonicznie lub  mailem.

Bardzo proszę aby dzieci na zajęcia miały odpowiedni strój do pogody, rękawiczki z 5 palcami, kurtki przylegające do ciała oraz termos na ciepły napój.

Zajęcia teoretyczne

– zajęcia teoretyczne z pielęgnacji, zachowania i hodowli koni,

– teoretyczne postawy jazdy konnej,

Zajęcia praktyczne

– zapoznanie z zasadami panującymi w stajni .Dzieci będą miały możliwość pomocy w pracach  związanych z utrzymaniem   koni  i będzie możliwość  karmienia i pielęgnacji.

– nauka jazdy konnej na placu podczas ładnej pogody  lub w hali namiotowej.

Zajęcia są dostosowane do potrzeb rozwojowych  dzieci.

W naszej szkółce jeździeckiej uczymy przede wszystkim komunikacji z koniem, którego konsekwencją jest również umiejętność jazdy konnej. Zdarza się ,że rodzic bardzo konsekwentnie pilnuje czasu, które dziecko ma spędzić na koniu. Jednak nie o to chodzi. Koń to nie maszyna, która dokładnie ma wykonywać każde nasze polecenie. Konie mają także złe dni, są tak samo istotami z krwi i kości jak my. Nauczenie dzieci empatii , wrażliwości i  cierpliwości  zaowocuje w przyszłości  lepszym zrozumieniem tych wspaniałych zwierząt. Dobro zwierząt powinno być zawsze na pierwszym miejscu w kontakcie z koniem. I tego należy uczyć dzieci. Czy w przyszłości dziecko będzie chciało kontynuować karierę sportową ,czy  wybierze jazdę rekreacyjną  podstawą kontaktu z koniem musi być perswazja, a nie przymus. Dziecko przez sam fakt siedzenia na końskim grzbiecie musi szanować to zwierzę. Poznać jego potrzeby, zachowanie , emocje, tak pokierować koniem, aby koń z  miłości do człowieka wykonał ćwiczenie , nie ze  strachu lub bólu ( karanie batem i ostre wędzidła ). Umiejętność jazdy konnej w początkowym stadium nauczania powinna zawierać elementy prawidłowego dosiadu, balansu ciała, prace ręki, tak aby w przyszłości już na prawidłowo zakodowanych wzorcach  ruchowych  kontynuować dalej naukę jazdy konnej.

Prosimy nie karmić koni !